Czabán Általános iskola

Köszöntő

Szeretettel köszöntöm iskolánk honlapján!

A Czabán Iskola a XV. kerületben Rákospalota központjában kertvárosi környezetben,könnyen megközelíthető helyen helyezkedik el,a Budai II stadion közvetlen szomszédságában.

Az épület emberléptékű,tanulóink családias környezetben nevelkednek.

Szakmai munkánk, programjaink fő jellegzetességei:
Egészséges, harmonikus személyiség-fejlesztés, ami szülői, tanulói megítélés szerint is kiemelkedő tanári bánásmóddal párosul;
a hagyományos munkaformák háttérbe szorítása, az egyéni- és csoportmunka, a kooperatív tanulási módszerek használata, melyet kiváló pedagógusgárdánk mellett további szakemberek (fejlesztő pedagógus, logopédus, iskolapszichológus) is segítik.

Két fő képzési irány jelenik meg oktatási programunkban: az emelt szintű angol-,valamint a közoktatási típusú sportiskolai képzés.

Hagyományostól eltérő képzési formák: számos programot iktatunk be a tanévbe, melyekkel céljainkat közvetlenebb, gyermekbarát módon érjük el. Az akadályverseny, művészeti- és sporttábor, kerékpáros túratáborok, erdei iskola, egészségnap, karácsonyi vásár, minden évben megrendezésre kerül.
Szakkörök: plusz ismeretek szerzésére, illetve tehetséggondozásra adnak módot: internet, néptánc, énekkar, színjátszó-, kreatív-, kémia-környezetvédő-, vöröskeresztes-, angol-, táblajátékok foglalkozás keretében.
Diáksport Egyesületi  foglalkozásainkon számos sportmozgással ismerkedhetnek meg tanulóink.

Még részletesebb információk érdekében kérem, tájékozódjon honlapunkon!

Jó böngészést kívánok !

Varga László